fbpx
Twoje dane są bezpieczne

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo fizyczne

Serwery i urządzenia odbiorcze umieszczamy w specjalnych serwerowniach, które spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Infrastruktura Safestar ulokowana jest w 2 serwerowniach na terenie Unii Europejskiej, aby chronić dane w wypadku zdarzeń losowych takich jak pożar. Dzięki temu dane są bezpieczne, a jakiekolwiek zdarzenie nie spowoduje utraty danych ani zatrzymania systemu na dłuższy czas.

Cyberbezpieczeństwo

Chronimy system i dane użytkowników przed zagrożeniami istniejącymi w przestrzeni cyfrowej. Stosujemy profesjonalne i sprawdzone firewalle oraz zaawansowane mechanizmy, które chronią przed atakami hakerskimi. Dane i hasła są szyfrowane, co wzmacnia poziom ochrony.

Kopie zapasowe

Tworzymy kopie zapasowe – każda kopia zapasowa danych to dodatkowe zabezpieczenie. System Safestar codziennie automatycznie wykonuje kopię danych, dzięki czemu nie musisz o tym pamiętać. Jednak użytkownicy mogą wykonywać dodatkowe kopie danych w dowolnym momencie – wystarczy, że skorzystają z funkcji eksportu danych. Dane mogą pobrać na dysk komputera.

Procedury wewnętrzne

Procedury wewnętrzne regulują zasady dostępu do infrastruktury, gromadzonych danych i wykonywanych prac programistycznych. Zebraliśmy je w naszym Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001. Procedury uwzględniają również zasady przetwarzania danych osobowych tak aby spełnić wymogi przepisów RODO.

Zobacz, jak dbamy o bezpieczeństwo

Kontrola siły hasła

Podstawą bezpiecznego dostępu do każdego systemu informatycznego jest hasło. Aby zapewnić sobie spokój, hasło powinno być odpowiednio silne. Najlepiej, gdy składa się z ciągu liter, liczb i znaków specjalnych. Safestar kontroluję automatycznie siłę ustalanego hasła.

Filtr adresów IP

Funkcja filtrowania adresów IP umożliwia użytkownikom logowanie do systemu tylko z urządzenia, które jest powiązane z konkretnym adresem IP. Dostęp do systemu Safestar mają dostęp tylko pracownicy, którzy korzystają z określonych sprzętów oraz określonych miejsc.

Logowanie dwuetapowe

Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia logowanie dwuetapowe. Polega na potwierdzeniu tożsamości użytkownika logującego się do systemu za pomocą innego urządzenia, np. SMS lub token.

Poziomy dostępu

System Safestar umożliwia stworzenie różnych profili użytkowników i przypisanie do nich odpowiednich uprawnień niezbędnych do wykonywania swoich obowiązków. To rozwiązanie ułatwia kontrolę dostępu pracowników do określonych modułów, grup obiektów lub funkcjonalności systemu.

RODO w Safestar

Środki techniczne i organizacyjne

W celu zapewnienia bezpieczeństwa przekazu danych zapewniamy standardowe środki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrożenia bezpieczeństwa świadczonych usług, w szczególności środki służące zapobieganiu pozyskiwania i modyfikacji przez osoby nieuprawnione danych osobowych przesyłanych w Internecie. 

Szyfrowanie transmisji

Transmisja danych klienta z systemu do urządzenia końcowego Klienta jest szyfrowana z użyciem protokołów zabezpieczających transmisje strumieni danych (Secure Socket Layer lub innych podobnych). 

Szyfrowanie danych

W Systemie są stosowane wybrane kryptograficzne techniki zabezpieczania w stosunku do wybranych danych Klienta lub danych dostępowych do Systemu (hasła Administratora i Użytkowników Końcowych). 

Kopie zapasowe

W celu zabezpieczenia danych klienta wprowadzonych do Systemu lub innych danych przechowywanych w bazach danych Systemu, tworzone są kopie zapasowe

Sprawdź jak wiele możliwości daje Safestar

Zapraszam na rozmowę, podczas której przedyskutujemy jak Safestar może pomóc w rozwoju Twojej agencji ochrony.